InsuranceForum.gr

Το μεγαλύτερο Ελληνικό Ασφαλιστικό forum


Αποψη..



Συγγραφέας
insurer
Χωρίς σύνδεση
Διαχειριστής
USER_AVATAR

Εγγραφή: Δευτ Οκτ 18, 2010 12:16 pm
Δημοσιεύσεις: 7118
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Είστε διαμεσολαβητής ή καταναλωτής?: Διαμεσολαβητής
Περιοχή δραστηριοποίησης: Θεσσαλονίκη
Blog: Δείτε το Blog (22)

Αρχεία
- Ιούλιος 2015
+ Ιούνιος 2015
+ Απρίλιος 2015
+ Φεβρουάριος 2015
+ Δεκέμβριος 2014
+ Νοέμβριος 2014
+ Οκτώβριος 2014
+ Ιούλιος 2014
+ Ιούνιος 2014
+ Απρίλιος 2014
+ Μάρτιος 2014
+ Φεβρουάριος 2014
+ Ιανουάριος 2014
+ Δεκέμβριος 2013
+ Οκτώβριος 2013
+ Σεπτέμβριος 2013
+ Αύγουστος 2013

Αναζήτηση στα Blogs



Μόνιμο LinkΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιούλ 03, 2014 4:10 pm 
Μέχρι να εκδοθεί το επίσημο Δελτίο Τύπου για τις 2 ημερίδες μας σε Κρήτη και Βόλο δεν μπορώ να μην γράψω τις εντυπώσεις μου για αυτές.

Με την 5η μας ημερίδα στον Βόλο ολοκληρώσαμε τις παρουσιάσεις μας για αυτή τη χρονιά 3 πόλεις της Ελλάδας που είχαν τον τίτλο: Τα εφόδια του ασφαλιστικού διαμεσολαβητή για την επόμενη 5ετία.
Μέσα από αυτή την ημερίδα που παρουσιάστηκε προσπαθήσαμε να έρθουμε κοντά στον διαμεσολαβητή και να αφουγκραστούμε τα προβλήματά του, να τον ακούσουμε και να του προτείνουμε τρόπους διεξόδου από την κρίση. Να του δείξουμε πως υπάρχουν λύσεις για να παραμείνουμε στο χώρο παρά τις αντίξοες συνθήκες που επικρατούν.

Αλήθεια, πιστεύω πως το καταφέραμε.

Το δύσκολο για εμένα ήταν να αποφασίσω για τους εισηγητές που θα επιτελέσουν αυτό το έργο. Νιώθω ότι επέλεξα τους καλύτερους. Επέλεξα ανθρώπους που μιλάνε με απλή γλώσσα, ανθρώπους που είναι επαγγελματίες και καθημερινά δίνουν και αυτοί την δική τους μάχη. Πάνω από όλα όμως ανθρώπους που αγαπάνε την δουλειά τους, αγαπάνε αυτό που κάνουν.
Ξεκινήσαμε από την Θεσσαλονίκη μας τον Απρίλη και φτάσαμε τον προηγούμενο μήνα στο Ηράκλειο. Εκεί οι συνάδελφοι έδωσαν έναν μεγάλο αγώνα για να ενημερωθούν οι συνάδελφοι για την ημερίδα μας. Και το πέτυχαν.

Οφείλω να ευχαριστήσω εκτός των οικονομικών μας χορηγών την Minoan Insurance και τον Μιχάλη Στεφανάκη για την πολύ μεγάλη υποστήριξη και τη φιλοξενία. Ο Μιχάλης είναι από τους ανθρώπους που πρώτοι ανακάλυψαν το i.f και αυτό δεν το ξεχνώ. Οφείλω να ευχαριστήσω τους 80 και πλέον συναδέλφους μου που βρέθηκαν στο Ηράκλειο για να μας ακούσουν και να μας γνωρίσουν.
Του χρόνου έχουμε ξανά ραντεβού.
Εχθές η χαρά μου ήταν ακόμη μεγαλύτερη. Εχθές βρέθηκα στον Βόλο μας. Στην 5η κατά σειρά ημερίδα μας που για πρώτη φορά συνδιοργανώθηκε με την οικονομική υποστήριξη του Συνδέσμου Διαμεσολαβούντων προσώπων Μαγνησίας.
Ευχαριστώ ολόψυχα την συνάδελφο και ταμία του ΣΥ.Δ.Α.Μ Άννα Τσιτσιγιάννη για την εμπιστοσύνη που μου έδειξε για την διεξαγωγή της ημερίδας.
Ευχαριστώ ολόψυχα τον πρόεδρο του ΣΥ.Δ.Α.Μ, Δημήτρη Τούμπα για μεγάλη υποστήριξη σε ότι κάναμε στον Βόλο αλλά και να του δώσω συγχαρητήρια για την απόφασή του να προσφέρουν στα μέλη τους αλλά και όλους τους συναδέλφους του Βόλου γνώση, ενημέρωση, δικτύωση. Ο ίδιος εχθές το βράδυ μου είπε πως αυτό είναι το λιγότερο που οφείλει να πράξει ένας σύλλογος/σύνδεσμος για τα μέλη του. Αγαπητέ Δημήτρη, θεώρησε πως το insuranceforum.gr θα είναι υποστηρικτής οποιασδήποτε προσπάθειας σας.
Τέλος να ευχαριστήσω την Σμαρούλα Βουρούκου για την εξαιρετική βοήθεια που προσέφερε κατά την διεξαγωγή της ημερίδας μας. Αγαπητή Σμαρούλα, χωρίς εσένα δεν πρόκειται να τα καταφέρναμε!
Από σήμερα το insuranceforum.gr ανήκει και στον Βόλο μας, ακούει τον Βόλο, τα προβλήματα των συναδέλφων μας εκεί.

Δεν μπορώ να μην αναφερθώ στους εισηγητές μου. Συγχωρέστε με που αναφέρομαι σε αυτούς λέγοντας «εισηγητές μου» αλλά έτσι τους νιώθω. Είναι οι άνθρωποι που μέσα από εσάς και από εμένα κατανοούν τις ανάγκες μας και δημιούργησαν αποκλειστικά για τις ημερίδες μας ότι είδατε και ακούσατε τον τελευταίο χρόνο.
Νίκος Κλήμης
Μελίνα Τσικογιαννοπούλου
Γιώργος Κουτίνας
Τηλέμαχος Μαλγαρινός
Γιάννης Οφάκογλου

Για την ιστορία να θυμίσω πως την πρώτη μας ημερίδα την διοργανώσαμε το 2012 στην Θεσσαλονίκη. Ελπίζω (και αυτό εσείς μπορείτε μόνο να το κρίνετε) κάθε χρόνο να γινόμαστε καλύτεροι.
Για του χρόνου ετοιμάζουμε κάτι μοναδικό για την ασφαλιστική μας αγορά και τους ασφαλιστικούς διαμεσολαβητές. Κάτι που θα γίνει για πρώτη φορά στην χώρα μας. Λίγη υπομονή.!

Καλό καλοκαίρι να έχουμε.

_________________
Φιλικά,

Βασιλειάδης Αρης
Το παιδί για όλες τις δουλειές στο insuranceforum.gr
aris@insuranceinnovation.gr


Τελευταία επεξεργασία από insurer και Πέμ Ιούλ 03, 2014 4:13 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά


 Προφίλ  
 




Μέλη σε σύνδεση

Εγγεγραμμένα μέλη: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη



cron