InsuranceForum.gr

Το μεγαλύτερο Ελληνικό Ασφαλιστικό forum


Αποψη..



Συγγραφέας
insurer
Χωρίς σύνδεση
Διαχειριστής
USER_AVATAR

Εγγραφή: Δευτ Οκτ 18, 2010 12:16 pm
Δημοσιεύσεις: 7118
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Είστε διαμεσολαβητής ή καταναλωτής?: Διαμεσολαβητής
Περιοχή δραστηριοποίησης: Θεσσαλονίκη
Blog: Δείτε το Blog (22)

Αρχεία
- Ιούλιος 2015
+ Ιούνιος 2015
+ Απρίλιος 2015
+ Φεβρουάριος 2015
+ Δεκέμβριος 2014
+ Νοέμβριος 2014
+ Οκτώβριος 2014
+ Ιούλιος 2014
+ Ιούνιος 2014
+ Απρίλιος 2014
+ Μάρτιος 2014
+ Φεβρουάριος 2014
+ Ιανουάριος 2014
+ Δεκέμβριος 2013
+ Οκτώβριος 2013
+ Σεπτέμβριος 2013
+ Αύγουστος 2013

Αναζήτηση στα Blogs



Μόνιμο LinkΔημοσιεύτηκε: Δευτ Φεβ 16, 2015 10:22 am 
Κάθε ημερίδα μας είναι ξεχωριστή. Όπως και κάθε πόλη που επισκεπτόμαστε τα τελευταία 4 χρόνια.

Οι Σέρρες, ο επόμενος προορισμός μας. Πηγαίνουμε για την 7η ημερίδα του insuranceforum.gr, την πρώτη για το 2015.
Θα βρεθούμε κοντά στους συναδέλφους μας, ασφαλιστικούς διαμεσολαβητές, για να τους ενημερώσουμε αλλά και για να μας μιλήσουν για τα προβλήματά τους.

Δεν θέλω να γράψω περισσότερα για τις ημερίδες μας. Είναι πια θεσμός της ασφαλιστικής μας αγοράς που όλοι σας έχετε αγκαλιάσει. Και αυτό δεν έγινε τυχαία. Τους λόγους τους ξέρετε καλά όλοι όσοι τις έχετε παρακολουθήσει.

Αμέσως μετά ξεκινάμε την προετοιμασία της μεγάλης μας –παραδοσιακά- ημερίδας στην Θεσσαλονίκη. Εκεί είναι που πραγματικά θα παρουσιάσουμε κάτι που δεν έχει ξαναγίνει σε ασφαλιστική ημερίδα. Με επίκεντρο τον ασφαλιστικό διαμεσολαβητή.

Ταυτόχρονα με το insurancewebinars.gr ξεκινάμε τα κλασικά σεμινάρια σε αίθουσες. Το πρώτο μας σεμινάριο διεξήχθη στις αρχές αυτού του μήνα στην Αθήνα με αντικείμενο την «δημιουργία ενός ασφαλιστικού γραφείου από το μηδέν». Θα ακολουθήσουν και άλλα.
Προσεκτικά, επιλεκτικά και με την αυστηρή προσωπική μου άποψη όσον αφορά τους εισηγητές και την θεματολογία.

Τέλος θέλω να πιστεύω πως η πολιτική αναταραχή που διανύουμε θα λήξει και θα επέλθει ηρεμία στην αγορά αλλά και η στροφή του κλάδου μας προς την ανάπτυξη.
Αντέξαμε αρκετά χρόνια, και αφού αντέξαμε μέχρι τώρα, μπορούμε να προχωρήσουμε.

_________________
Φιλικά,

Βασιλειάδης Αρης
Το παιδί για όλες τις δουλειές στο insuranceforum.gr
aris@insuranceinnovation.gr


 Προφίλ  
 




Μέλη σε σύνδεση

Εγγεγραμμένα μέλη: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη



cron