InsuranceForum.gr

Το μεγαλύτερο Ελληνικό Ασφαλιστικό forum


Αποψη..



Συγγραφέας
insurer
Χωρίς σύνδεση
Διαχειριστής
USER_AVATAR

Εγγραφή: Δευτ Οκτ 18, 2010 12:16 pm
Δημοσιεύσεις: 7118
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Είστε διαμεσολαβητής ή καταναλωτής?: Διαμεσολαβητής
Περιοχή δραστηριοποίησης: Θεσσαλονίκη
Blog: Δείτε το Blog (22)

Αρχεία
- Ιούλιος 2015
+ Ιούνιος 2015
+ Απρίλιος 2015
+ Φεβρουάριος 2015
+ Δεκέμβριος 2014
+ Νοέμβριος 2014
+ Οκτώβριος 2014
+ Ιούλιος 2014
+ Ιούνιος 2014
+ Απρίλιος 2014
+ Μάρτιος 2014
+ Φεβρουάριος 2014
+ Ιανουάριος 2014
+ Δεκέμβριος 2013
+ Οκτώβριος 2013
+ Σεπτέμβριος 2013
+ Αύγουστος 2013

Αναζήτηση στα Blogs



Μόνιμο LinkΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιούλ 15, 2015 8:24 am 
Αυτός ήταν ο Δημήτρης. Ένας ξεχωριστός συνάδελφος. Ένας Αγωνιστής.

Και για έναν τέτοιο ολοζώντανο άνθρωπο δεν μπορείς ούτε να κλάψεις ούτε να γράψεις κλασσικά και τυπικά πράγματα.
Αν διάβαζε ότι… «η ασφαλιστική αγορά έχασε έναν άνθρωπο που αγαπούσε τόσο πολύ την δουλειά του» και άλλα τετριμμένα, όχι μόνο θα γέλαγε, αλλά θα θύμωνε. Δεν του πήγαιναν οι τυπικότητες.

Όταν την άνοιξη του 2014 διοργανώσαμε μία ημερίδα στον Βόλο, δεν σταμάτησε να τρέχει για την επιτυχία της, για να έρθουν όσοι περισσότεροι διαμεσολαβητές, να ακούσουν, να μάθουν, να συζητήσουν. Να τους προσφέρει μια οπτική για το μέλλον τους, για την διαμεσολάβηση που τόσο αγαπούσε και ο ίδιος.

Θυμάμαι, όταν με είδε να κρατάω τα χαρτιά μου, γύρισε και μου είπε: «Ρε Άρη, από μέσα θα τα διαβάζεις? Άστα, πέτα τα! Εδώ ήρθαμε να συζητήσουμε!».
Γεμάτος ενέργεια, όρεξη για ζωή, με τα αστεία του και το γέλιο του. Πώς να μην συμπαθήσεις έναν τέτοιον άνθρωπο από την πρώτη στιγμή! Έναν άνθρωπο που με βοήθησε χωρίς καλά-καλά να με γνωρίζει.

Μας ξανακάλεσε στο Βόλο, ξαναπήγαμε με το Νίκο τον Κλήμη, πέρσι τέτοια εποχή, για ένα πιο ειδικό σεμινάριο, για τη διαμεσολάβηση και τις προοπτικές της. Ανησυχούσε για τους συναδέλφους του, ήθελε να τους ανοίξει τα μάτια, να τους προσφέρει το καλύτερο. Ήταν λίγο καιρό πριν μάθει για την κωλοαρρώστια. Στα τσιπουράδικα μετά, όλοι παρέα, έλαμπε με την καλοσύνη και την όρεξή του για πλάκα. Δεν καταλάβαινε τίποτα. Ήταν ένας φίλος που όλοι θα ήθελαν να έχουν στη δουλειά και στην παρέα.

Δημήτρη, γαμώτο δεν έπρεπε. Αλλά τι λέω τώρα. Κάποια πράγματα τα ορίζει άλλος.

Το μόνο σίγουρο είναι πως θα παραμείνεις στην καρδιά πολλών ανθρώπων εκεί στον Βόλο, και όχι μόνο, σε όλη την Ελλάδα. Σε αγαπούσαν πολλοί και το ήξερες!
Ένας από αυτούς είμαι και εγώ. Θα σε θυμάμαι πάντα! Και είμαι βέβαιος, είμαι σίγουρος ότι από εκεί επάνω που μας κοιτάς, γελάς και πάλι! Γελάς που μας ακούς να προσπαθούμε να πούμε ποιος ήσουν!

Ο Δημήτρης Τούμπας, συνάδελφος ασφαλιστικός διαμεσολαβητής από τον Βόλο έφυγε από τη ζωή εχθές Τρίτη 14 Ιουλίου. Ήταν πρόεδρος του Συνδέσμου Διαμεσολαβούντων Ασφαλειών Μαγνησίας και αγωνίστηκε για πολλά χρόνια για τον σύνδεσμο.

Ο Δημήτρης, ανοίγοντας την ημερίδα του insuranceforum.gr στον Βόλο πέρσι.
Εικόνα

_________________
Φιλικά,

Βασιλειάδης Αρης
Το παιδί για όλες τις δουλειές στο insuranceforum.gr
aris@insuranceinnovation.gr


Τελευταία επεξεργασία από insurer και Τετ Ιούλ 15, 2015 10:06 am, έχει επεξεργασθεί 3 φορά/ες συνολικά


 Προφίλ  
 




Μέλη σε σύνδεση

Εγγεγραμμένα μέλη: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη



cron